Mi vagyunk a BTESZ!

ÉV
0
ELLÁTOTT
0 +

Őszinte odafordulással dolgozunk mindazokért, akiknek támaszra van szükségük vagy szorult helyzetbe kerültek, apróktól a legidősebbekig. Baptista értékek mentén tevékenyen segítünk: Tettel, szereTETTEL.

Jövőképünk egy olyan társadalom, melyben azok, akiknek támaszra van szükségük, tudják, hogy itt vagyunk és mernek is segítséget kérni. Mi, a BTESZ-nél alapértékeink mentén tevékenyen segítünk: Alázattal, Bizalommal, Tisztelettel, Empátiával és Szakmaisággal. Hitünkből fakadóan az a célunk, hogy munkánk által a világ egy befogadóbb hellyé váljon.

Már több mint 15 évvel ezelőtt egy fiatal közgazdászban és pár frissen végzett szociálpolitikusban megfogalmazódott a gondolat, hogy a társadalomban igény van a megszokottól eltérő, magas színvonalú szociális ellátásra. A gondolatokat tervek, majd tettek és munkával teli napok követték.

2012-re a szenvedélybeteg ellátás és a házi segítségnyújtás kiépítése után a szociális étkeztetés megvalósítása volt az újabb nagy lépés. A debreceni központú szervezet intézményei már Magyarország keleti térségének minden területén ott voltak és megközelítőleg 4500 ellátottat gondoztak.

2014-ben Boldog Gyermekkor néven nevelőszülői hálózatot hoztunk létre elhagyott, vagy nem megfelelő családban nevelkedő gyermekek helyzetének javítására. A hálózat most már országosan működik, ahová folyamatosan várjuk azok jelentkezését, akik ezt a csodálatos hivatást, a nevelőszülőséget választanák életük fő céljának.

2016-ban Alapítványt hoztunk létre nehéz élethelyzetben lévő emberek megsegítésére. Munkánk során nap mint nap találkozunk a mindennapi túlélésért küzdő felnőttekkel és a kitörésre esélyt sem kapó gyerekekkel. Kötelességünknek érezzük, hogy sem etnikai vagy vallási, sem egyéb hovatartozást nem vizsgálva, ahol lehetőségünk van rá, enyhítsük a problémákat, alapítványunkon keresztül segítsük a mindennapok méltóságteljes megélését. Az Élelmiszerbankkal való együttműködésünk abban ad támogatást, hogy ne csak alkalomszerűen, hanem folyamatosan segítsük élelmiszerrel az arra rászorulókat.

2020 óta foglalkozunk fogyatékossággal élő személyek nappali ellátásával, immáron 6 településen. Célunk, hogy a fogyatékossággal élők társadalmi részvételét lehetővé tegyük, és erősítsük az integrációt helyi és társadalmi szinten egyaránt. Hiszünk abban, hogy a készségek fejlesztésén túl a szerető gondoskodás és befogadás is kiemelt fontosságú. 2023-ban pedig létrehoztuk a támogatott lakhatás szolgáltatásunkat Hajdúböszörményben.

Bölcsődei és óvadai ellátásunk célja, hogy egy olyan szeretetteljes, befogadó, érzelemgazdag közösség teremtsünk meg, ahol a gyermekek testi szükségletein túl lelki szükségleteik is hiánytalanul kielégülnek.   

Mára országosan több mint 200 településén 1.500 szakember lelkes és elkötelezett munkájával több mint 15.000 idős, beteg vagy rászoruló ember életén könnyítünk.

 

A BTESZ Alapértékei

A BTESZ számára fontos az innovatív, újító szemlélet, aminek mindig a jól képzett szakemberek teremtik meg az alapjait. Ez a hozzáértés és innováció megjelenik például jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szolgáltatásunkban is.

Hiszünk a friss, új gondolatokban és a fiatalok tenni akarásában, ezért nagy örömmel fogadjuk az iskolai közösségi szolgálat keretében hozzánk érkező diákokat és a gyakorlatukat nálunk töltő főiskolai vagy egyetemi hallgatókat is, akik közül többen már hosszú távon is a csapatunkat erősítik.

Azt a csapatot, amelyeknek sok tagja már a kezdetek óta velünk van és tesz meg mindent azért, hogy szolgáltatásainkkal egyre több családnak, vagy egyedülállónak segítsünk. 

Vezetőink és kollégáink nem csak megkérdőjelezhetetlen szakmaiságukkal, de segíteni akarásukkal és a változásba vetett hitükkel is példát mutatnak. Mi dinamikus fejlődésünk titka? Nincs titok. Hiszünk az álmainkban, egymásban és a kompromisszumok nélküli szakmaiságban.

Tevékeny Szeretet Díjasaink

2022 őszén úgy döntöttünk, minden Országos Vezetői Találkozó alkalmával egy különleges, egyedileg tervezett Tevékeny Szeretet Díjjal fejezzük ki köszönetünket kollégáink felé, akik tudásuk, szakmaiságuk, empátiájuk legjavát nyújtották már az első munkanapjuktól fogva. Díjazottjaink képei a BTESZ Központi épületében találhatóak, kitüntetett helyen.

2024 áprilisa óta ők már 9-en vannak. Köszönjük áldozatos munkájukat, azt a szeretetet, amivel embertársaik felé fordulnak és amivel hivatásukat végzik.

Díjazottjaink 2022-ben:
– Dobi Katalin, intézményvezető, Balmazújváros
– Faragó Kornélia, intézményvezető, Debrecen
– German Gabriella, intézményvezető, Hajdúböszörmény
– Nagy Klára, intézményvezető, Vásárosnamény
– Sillingné Balogh Anita, ügyvezető-helyettes

Díjazottunk 2023 tavaszán:
– Borbélyné Cziráki Katalin, intézményvezető, Zalaegerszeg

Díjazottjaink 2023 őszén:
– Szabóné Czellár Anita, módszertani és ellenőrzési csoportvezető
– Kusmitzky Ilona Etelka, intézményvezető, Hajdúnánás

Díjazottunk 2024 tavaszán:
– Éles Mariann, Boldog Gyermekkor Nevelőszülői Hálózat, országos szakmai vezető

Gellén Imre díj

2024-ben először talált gazdára Gellén Imre díj, mely szakmai munkakörben (köznevelési intézményben, szociális- és gyermekjóléti alapellátásban, szakosított ellátásban, nevelőszülői hálózatban) dolgozók között került átadásra. A díjazottakat a kiemelkedő szakmai munka, lojalitás, példaértékű emberi hozzáállás és a nagyfokú hivatástudat jellemzi. A díj Imre bácsi tiszteletére jött létre, hisz ezernyi szállal kötődik a BTESZ-hez, létrejöttélben is kulcsfontosságú szerepe volt. Több területen, így az oktatásban és az ellátottak gondozásában is maradandót alkotott, innovatív kezdeményezésekben élen jártak az általa vezetett intézmények. Több szakmai publikációja jelent meg, könyveket írt. Élete és szakmai munkássága példaként áll előttünk.

Díjazottjaink 2024-ben:
– Fakó István, tapasztalati szakértő, Vecsés
– Lakatos Sádorné Enikő, gondozó, Vásárosnamány
– Gelsiné Szabó Kinga, hálózati koordinátor​, Nyíregyháza
– Gállné Váraljai Henrietta, asszisztens, vezető gondozó, Nyíregyháza

Gyémánt díj

Szintén 2024-ben hoztuk létre a Gyémánt díjat, melyre minden terület nevezhetett nem vezető beosztású munkatársakat, így az Integrált Intézményeinkből, Új Esély Központokból, a köznevelési ágazatból, a nevelőszülői hálózatból és a központból is érkeztek jelölések. A jelöltek közül pedig minden kategóriából kiválasztásra került 1-1 kolléga, akik megkapták a Gyémánt díjat. 

Díjazottjaink 2024-ben:
– Szabó Lászlóné Anita, intézményvezető-helyettes Vásárosnamény
– Disznós Lajosné Ibolya, nevelőszülői tanácsadó Karcag
– Császár-Kovács Erzsébet, nappali ellátás vezető, Pápa
– Puporka Gusztáv, tanoda vezető, Tuzsér
– Lente Szilvia, könyvelő, Debrecen